Pardubické
Zelenenoviny.cz

Chrudim opět rozdává kompostéry

12.10.2018 | Chrudim

Od října letošního roku Chrudim opět rozdává kompostéry. Pro občany jich má připravených celkem 1300. Po vyplnění žádosti si je můžete vyzvednout ve sběrném dvoře.

 

Město zdarma nabízí kompostéry k zapůjčení. Celkem bylo vydáno již přes 1 300 kusů. Žádosti je možné podávat průběžně, stačí vyplnit elektronickou žádost.

Jak jste mohli v posledních měsících zaznamenat, na zahrádkách v Chrudimi se začaly objevovat kompostéry, které rozdává zdarma město Chrudim v rámci poskytnuté dotace z Operačního programu životní prostředí na projekt Podpora domácího kompostování města Chrudim. Kromě kompostérů byla na dvůr sběrného dvora umístěna nádoba na textilní materiál a dvě knihobudky, které jsou instalovány na recepci plaveckého bazénu a sportovní haly.

Celkem bylo vydáno již 1 300 kusů kompostérů, pokud máte i vy zájem o kompostér (objem 900 l, průměr podstavy 127 cm, výška 89 cm, váha 26 kg, síla stěny 6 mm, materiál plast, odolný oproti nárazu a UV záření, s provzdušňovacími otvory, plné stěny, možnost vybírání kompostu z každé strany), můžete jednoduše vyplnit elektronickou žádost. Je možné si požádat i o více než 1 kus kompostéru.

Zapůjčení kompostérů je ošetřeno smlouvou o výpůjčce, ve které se občan zaváže kompostér umístit na vlastním či pronajatém pozemku na katastrálním území Chrudim, Topol, Medlešice, Vestec u Chrudimi a Vlčnov u Chrudimi, a to s možností kontroly umístění kompostéru.

Dále se zájemce po dobu výpůjčky zaváže, že bude kompostér využívat k danému účelu, tedy ke kompostování biologicky rozložitelného odpadu. Výpůjčka bude realizována bezplatně a po 30.6.2025 přejdou kompostéry i bezplatně do vlastnictví vypůjčitele. O možném vyzvednutí kompostéru budete informováni sms zprávou.

Vaše dotazy Vám ráda zodpoví Jana Harvánková z Odboru územního plánování a regionálního rozvoje.

Elektronickou žádost je možné vyplnit zde.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Město Chrudim

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: