Pardubické
Zelenenoviny.cz

Cyklostezka Chrudim – Pardubice se na podzim prodlouží

7.9.2018 | Alena Teclová

Další část cyklostezky, která v budoucnu propojí Chrudim a Pardubice, bude hotová již za několik měsíců. Na podzim přibyde asi dvoukilometrová trasa z Pardubic do Dražkovic. Realizace zbývající části vedoucí přes Mikulovice, je plánována na příští rok.


Cyklisti budou mít vlastní prostor

Vloni na podzim byla dokončena část vedoucí z kraje Pardubic k benzinové stanici v Dražkovicích. V průběhu následujících měsíců přibude další část, měřící přibližně 1300 metrů, která povede přes Dražkovice. Na začátku benzinové stanice vznikne dlážděný úsek, který bude společný pro chodce i pro cyklisty. Následně budou trasy oddělené.

Cyklisti budou dále jezdit po silnici, ovšem nyní už budou mít speciálně vyhraněný pruh, ohraničený pruhy pro každý směr jízdy.

 

Cyklostezka si vyžádá úpravu chodníků

Spolu s vybudováním obousměrné cyklostezky, vznikne potřeba upravit šířku stávajících chodníků, namontovat nové lampy, vyznačit přechody a přejezdy. Ty by měly být na začátku a na konci Dražkovic a budou ohraničené ochrannými ostrůvky. V tomto místě bude snížená povolená rychlost.

 

Kompletní cyklostezka z Chrudimi do Pardubic

Po realizaci této části bude zbývat propojení přes Mikulovice. Tato fáze ještě nemůže začít, protože se zde vede několikaletý spor o pozemky. Někteří majitelé je nechtějí obci odprodat v dohodnuté výši. V Mikulovicích prozatím zahájili výstavbu širších chodníků, na kterých mohou jezdit i cyklisti.

 

Foto: Pixabay

Zdroj: Český rozhlas Pardubice

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: