Pardubické
Zelenenoviny.cz

Kolem rybníka Rosnička u Svitav vede Sváťova zážitková cesta

7.6.2021 | Svitavy

Město připravilo novou žážitkovou cestu kolem rybníku Rosnička, který leží v oblíbeném přírodním rekreačním areálu na severním okraji města. Na své si přijdou především rodiny s dětmi.

 

 

 


První červnovou sobotu se otevírá pro veřejnost nová zážitková cesta okolo rybníku Rosnička. Společně se svitavským skřítkem Sváťou se návštěvník vydá vysvobodit zakletou Labutí princeznu. Tento příběh je zasazen do pohádkové procházky s osmi zcela novými herními prvky.

 

Návštěvníci mohou plnit různé úkoly, a to s pomocí dřevěné kuličky – ta funguje jako hrací žeton, který se vždy vrátí, a bude se moci použít na dalším stanovišti. Na Stanovištích čeká Rybkolov, Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Okapka, Pylnice, Mravenčení a Hadidráha. Další potřebnou výbavou každého hráče či soutěžícího je mapa a hrací karta s tužkou na obkreslení plastických reliéfů z herních prvků.

 

Pokud do své karty získá soutěžící alespoň 4 kresby, může si s vyplněnou kartou vyzvednout v informačním centru na náměstí Míru malý dárek. Zde si také může zakoupit několik dalších z osmi druhů kuliček a barevný pytlík s motivem našeho skřítka. Kartu si zájemci mohou stáhnout a vytisknout také na webových stránkách města. Veškeré materiály ke hře lze rovněž zakoupit v informačním centru.

 

Sváťova cesta nemá žádný konkrétní začátek, ani konec. Každý si může zvolit svůj okruh, profil cesty okolo 2 km, který je přizpůsoben rodinám s dětmi.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Svitavy

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: