Pardubické
Zelenenoviny.cz

Litomyšl sází Stromy života pro nově narozené děti

9.4.2021 | Město Litomyšl

Město Litomyšl i v tomto roce usilovalo o další výsadbu zeleně v prostorách městského parku. Tentokrát akci spojilo s příležitostí vysadit strom pro své dítě. Zapojit se může každý obyvatel města, kterému se v roce 2020 narodilo dítě. 

 

 


Pokud se vám v roce 2020 narodilo dítě a máte trvalý pobyt v Litomyšli nebo integrované obci, můžete mu na městském či svém pozemku zasadit strom díky projektu Stromy života pro Litomyšlata, který byl jedním z vítězů prvního ročníku participativního rozpočtu. Město zjišťovalo předběžný zájem veřejnosti, našlo se 44 zájemců. Díky jejich aktivitě budou ve městě vysazeny mladé třešně, švestky, jabloně, ale i buky, lípy, duby, vrby, břízy a další druhy.

 

Slavnostní sázení stromů je předběžně naplánováno na sobotu 17. dubna, pokud bude velký zájem veřejnosti, uskuteční se i na podzim letošního roku. Možné je vysazení stromu na vlastním pozemku, v tom případě město dodá pouze stromek. K jedné z vybraných lokalit patří Sad Litomyšlat poblíž židovského hřbitova, kde se budou sázet ovocné stromy.

 

V případě výsadby na městském pozemku radnice zajistí strom, vykopání díry v zemi a následnou péči, sázení se ale musí zúčastnit členové rodiny. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Litomyšl

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama