Pardubické
Zelenenoviny.cz

Město Litomyšl nainstalovalo stanici pro dobíjení elektromobilů

11.1.2021 | Litomyšl

Elektromobil už můžete dobít také v Litomyšli. Město uvedlo do provozu novou nabíjecí stanici, kterou můžete neomezeně využívat. Najdete ji na adresa Bělidla 1059. 

 

 

 


Elektromobilisté na východě Čech mají další možnost k dobití svých miláčků. Nová dobíjecí stanice funguje v Litomyšli na adrese Bělidla 1059. Dobíjecí stojan umožní dobití většiny kapacity baterií e-aut v řádu desítek minut.

„Naším cílem bylo vybudovat stanici blízko centra, ale nechtěli jsme zabírat stávající parkovací místa. Snažili jsme se o to dva roky a nakonec se nám to spolupráci s ČEZ podařilo. Město vybudovalo dvě nová parkovací stání umožňující vsakování vody do země, ČEZ se postaral o dobíjecí stanici samotnou. Takže řidiči například při cestě z Prahy si mohou po hodině a půl udělat pauzu v Litomyšli, dobít svůj elektromobil a zajít si na kávu či na oběd do centra města,“ vysvětluje záměr města litomyšlský starosta Daniel Brýdl.

Stojan ABB je standardně vybaven třemi dobíjecími výstupy o následujících parametrech:

Výstup 1, dobíjecí typ COMBO, konektivita s vozidlem – kabel 2,5 m s konektorem CCS, výstupní výkon 50kW
Výstup 2, dobíjecí typ CHAdeMO, konektivita s vozidlem – kabel 2,5 m s konektorem CHAdeMO, výstupní výkon 50kW
Výstup 3, dobíjecí typ AC, konektivita s vozidlem – zásuvka, výstupní výkon 22kW (32A/ 400 V)
 

A aby vandalové neměli šanci, je dobíjecí stanice doplněna o antivandal prvky -  uzamykání zásuvek během dobíjení, odpojení kabelu jen po autorizaci uživatelem, a má  pojistné hlavice na zvenčí přístupných šroubech proti nežádoucí demontáži.

Po loňských instalacích rychlodobíjecích stanic ve Vysokém Mýtě, v Hradci nad Svitavou a v Moravské Třebové jde o další lokalitu, kde si v Pardubickém kraji dobijete elektromobil.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Litomyšl

Foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: