Pardubické
Zelenenoviny.cz

Moravská Třebová má Lesní klub Blatouch pro předškolní vzdělávání dětí

9.6.2022 | Moravská Třebová

Začátkem dubna letošního roku začal fungovat v Moravské Třebové Lesní klub Blatouch. Nabízí dětem možnost strávit jeden až tři dny v týdnu v přírodě.


Lesní klub Blatouch je pobočný spolek Centra enviromentální výchovy Stolístek v Linharticích. Lesní klub je alternativou ke klasickému předškolnímu vzdělávání. Důraz je kladen na volnou hru dětí a celodenní pobyt v přírodě.

 

Od března začal Lesní klub Blatouch rozkvétat. Přivezli tam maringotku, separační toaletu v dřevěné kadibudce, vytvořili tábořiště a pískoviště. Interiér maringotky prošel přestavbou. Vznikl patrový odpočinkový koutek pro děti, byly vyrobeny stolečky a židličky. Zprovoznila se kamínka s dřevěnou bezpečnostní zábranou, současně sloužící jako sušák na promoklé svršky.


Poté proběhlo slavnostní otevření, které se setkalo s velkým zájmem. Účastníci strávili příjemné odpoledne u táboráku. Provoz byl zahájen první týden v dubnu. Brzy se zázemí rozšířilo o pravé indiánské teepee, které si děti ihned oblíbily. S blížícími se Velikonocemi uspořádal klub velikonoční dílničku pro širší veřejnost, kde si návštěvníci mohli uplést pomlázku z vrbového proutí, vyrobit hnízdečko z přírodnin dle své fantazie či strávit slunečné odpoledne v příjemné atmosféře lesního klubu.

 

Nyní probíhají zápisy dětí na následující školní rok. Přihlásit děti lze i mimo nabídnuté termíny emailem na lkblatouch@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 725 301 421.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Moravskotřebovský zpravodaj

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama