Pardubické
Zelenenoviny.cz

Na kole dojedete v Pardubicích od Labe až ke koupališti

19.6.2020 | Pardubice.eu

Nová cyklostezka spojuje pardubické sídliště Cihelna s koupalištěm.


Cyklostezka začíná na břehu Labe v místech, kde má stát lávka spojující pravý břeh Labe s parkem Na Špici a vede kolem koupaliště přes louku a navazuje na ulici Ke koupališti u klubu Žlutý pes. Lokalita koupaliště, lanového parku a klubu v sobě zahrnuje aktivity často vyhledávané v letních měsících.

Na začátku je stezka napojena na stávající cyklotrasu, vedoucí po pravém břehu Labe a lze tak po ní pokračovat do Rábů (4,5 km), nebo v opačném směru přes zdymadlo do centra města. Je součástí uceleného městského konceptu ParduBIKE, který spojuje veškeré aktivity vedoucí k podpoře a rozvoji cyklistické dopravy. 

Nová cyklostezka je dlouhá více než půl kilometru a z převážné části je novostavbou. Komunikace určená pro chodce a cyklisty je tři metry široká se živičným povrchem. Maximálně kopíruje okolní terén tak, aby byl zásah do krajiny minimalizován. Stezku lemují jednoduché lavice z dřevěných masivních hranolů. Stavba, spolufinancovaná z dotací Evropské unie, trvala osm měsíců a stála 4,7 milionu korun.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubice.eu

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama