Pardubické
Zelenenoviny.cz

Na novém workoutovém hřišti si mohou obyvatelé zacvičit v Poličce

29.9.2021 | Polička

Ve městě Polička v okrese Svitavy žije cca 8 800 obyvatel. Město se stará o to, jak budou jeho obyvatelé trávit svůj volný čas, postavilo pro ně totiž nové workoutové hřiště.

 


 

Od poloviny srpna mohou zájemci o cvičení a posilování využívat v Poličce další workoutové hřiště. K street workoutovému hřišti v areálu na fotbalovém stadionu u Liboháje přibylo sportoviště, které je umístěno u ZŠ Na Lukách na ulici Švermova  Město Polička zaplatilo ze svého rozpočtu náklady na jeho pořízení ve výši více než 130 tis. Kč.

 

Konkrétně zde mohou zájemci využít posilovací stanici, která slouží na posilování a protahování svalů celého těla a zlepšuje celkovou pohyblivost a zároveň procvičuje klouby. Je tu umístěna i trojhrazda, která slouží k posilování svalů, paží, ramen a břicha. Zlepšuje flexibilitu pomocí protahovacích a posilovacích cvičení a rozvíjí koordinaci.

 

Součástí tohoto malého sportovního areálu jsou i lavičky a také informační tabule, která obsahuje návod na použití posilovacích strojů a informační piktogramy.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Polička

Foto: Polička

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama