Pardubické
Zelenenoviny.cz

Pardubice nabídnou nový prostor pro bruslení

20.10.2018 | Město Pardubice

Už v prosinci letošního roku budou moci občané Pardubic využít nový prostor na bruslení. Ten vznikne na dostihovém závodišti a bude ho možné využít až do konce února.


Rada města schválila uzavření příkazní smlouvy s Dostihovým spolkem, který bude na závodišti od prosince do února provozovat Zimní sportovní ledový park. Vybrán je dodavatel mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou, která by měla být připravena, včetně osvětlení, počátkem prosince.

„Rozměry kluziště splňují požadavky Mezinárodní federace ledního hokeje pro pořádání hokejových zápasů. S těmi se ale počítá spíše jako s akcemi, které by měly v budoucnu zatraktivnit toto sportoviště. Prioritně jde městu o návrat k tradici bruslení a větší využití závodiště, kterému chybí zimní aktivity,“ komentuje zimní využití dostihového závodiště primátor Pardubic Martin Charvát. „Kluziště pod širým nebem má sloužit v prvé řadě veřejnému bruslení. Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí,“ doplnil primátor.

Mobilní ledová plocha bude instalována v těsném sousedství tribuny D. Projekt Zimního ledového parku totiž využívá přízemních prostor tribuny, v nichž bude umístěno zázemí pro návštěvníky, ale také toho, že u sportoviště budou k dispozici parkovací plochy, šatny, WC a podobně. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz jsou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.

Ledovou plochu budou moci milovníci bruslení využívat od prosince do konce února. Pak bude areál závodiště upraven tak, aby byl na počátku dostihové sezony opět plně k dispozici dostihovému sportu.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Město Pardubice

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: