Pardubické
Zelenenoviny.cz

Pardubický kraj spojí přímý vlak se sousedním Polskem

3.1.2020 | Pardubický kraj

Zástupci Pardubického kraje se domluvili se svým sousedem na polské straně o přímém víkendovém vlakovém spoji z Polska do Prahy. 

 


V rámci nového železničního jízdního řádu v novém roce je plánováno přímé víkendové spojení Prahy a polské Vratislavi. V minulosti, kdy oba kraje dělil hraniční přechod, tato linka existovala, avšak postupně byla zrušena. 

Protože dnes už nepředstavují kontroly na hranicích žádný problém, může být linka dobrou konkurencí silniční dopravě. Hejtman kraje uvedl, že hlavní podmínkou je, aby vlak nezastavoval na polské straně ve všech zastávkách. Tak by se přiblížil standardnímu rychlíkovému spoji. Polští partneři se na spojení velmi těší, protože celá řada obyvatel chce jezdit do České republiky, jelikož nejen v Praze je mnoho památek, které stojí za návštěvu.

Polsko je jediným státem, se kterým má Pardubický kraj společnou hranici. Spolupráce se zaměřuje hlavně na společné aktivity v příhraničních oblastech včetně budování infrastruktury, obnovy obcí a rozvoje cestovního ruchu a vzájemných kulturních aktivit.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Pardubický kraj

Foto: Freepik 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: