Pardubické
Zelenenoviny.cz

Včelařské učiliště v Nasavrkách se těší z nového apidomku

3.6.2024 | Pardubický kraj

Odpočinout si v dřevěném domečku spolu s včelkami je pro člověka prý velmi léčivé. Možné to nyní bude také ve Včelařském učilišti v Nasavrkách, kde v dubnu slavnostně otevřeli nový apidomek. 


Nejstarší včelařské učiliště v České republice, které sídlí v Nasavrkách u Chrudimi, se pyšní novým apidomkem. Škola apidomek využije pro vzdělávací potřeby a úlovou terapii, která využívá pozitivního vlivu včel na ozdravení a regeneraci člověka. 

 

Co je úlová terapie

Včelstva v domku se starají o zdraví a rovnováhu příchozích tím, že je přijmou do svého biopole. Slabá místa v těle přirozeně posílí, prohřejí a zharmonizují. Je krásné naslouchat harmonickému bzučení včel pracujících v úlu, což krásně uklidňuje. Úlový vzduch – mikroklima plné aromatických a dalších látek, enzymů s vůni propolisu, vosku a medu má blahodárný vliv na dýchací soustavu. Pobývání u včel je vhodné pro děti, dospělé i seniory v období, kdy jsou včelky v plné aktivitě. 

 

Střední odborné učiliště včelařské

Kořeny Středního odborného učiliště včelařského sahají až do minulého století. Založeno bylo proto, aby zvýšilo povědomí o včelaření, ale také jeho podporu. Škola se věnuje nejen výuce technik včelaření, ale také propagaci ochrany včel a jejich životního prostředí. Podporuje udržitelné zemědělství a péči o včely, které jsou nepostradatelnými opylovači naší planety. 

 

V areálu učiliště je prodejna Včelka, kde nabízí široký sortiment včelařských potřeb a pomůcek. Součástí je i nabídka výrobků ze včelích produktů. Med z této oblasti nese značku Regionální produkt Železné hory. Je to lahodný med z oblasti regionu Železné hory, s vůní a chutí přírody, který je dílem zdejších včel.

 

Z dalších aktivit učiliště - nabízí možnost konání seminářů, školení, sportovních her, školních výletů, školy v přírodě, individuální rekreace případně jiných setkání v krásném přírodním prostředí v Chráněné krajinné oblasti Železných hor.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj

Foto: tamtéž

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: