Pardubické
Zelenenoviny.cz

Vozíčkáři mají svou výletní stezku do Železných hor v Podhůře u Chrudimi

17.7.2020 | Chrudimsko-Hlinecko

Udělat si pěkný výlet do přírody u Chrudimi mohou také vozíčkáři. Byla pro ně zřízena speciální okružní trasa v rekreačních lesích Podhůra přímo na okraji CHKO Železné hory a Národního geoparku Železné hory. 


Trasa okruhu je vedena po lesních zpevněných, případně asfaltových cestách s minimálním provozem. Délka značeného vozíčkářského okruhu je 4200 m, celková délka s propojkou je 4900 m, převýšení na celé trase činí 105 m. Trasa je středně těžká a je doporučena pro zdatné vozíčkáře s doprovodem. Okruh je vybaven odpočívadly s lavičkami pro doprovod.

 

Vozíčkářská trasa Podhůra červená

Úvodní informační tabule je umístěna na parkovišti u bývalé restaurace Kometa. První, asi půlkilometrový úsek je poměrně strmý, a proto Městské lesy Chrudim, s.r.o. povolují vozíčkářům výjimku z návštěvního řádu a umožňují označeným autům vjezd do rekreačních lesů Podhůra k rozhledně Bára a parkování v zázemí obslužného domku. Vzhledem k omezenému prostoru zde mohou parkovat nejvýše 3 takto označená vozidla. Na začátku červené trasy u rozhledny Bára je bezbariérové WC a obslužný domek s občerstvením.

 

Značené trasy KČT pro vozíčkáře

Trasy KČT pro vozíčkáře jsou označeny směrovkami s barevnou špičkou a logem vozíčkáře. Trasy se rozdělují do tří stupňů obtížnosti podle povrchu trasy, podélného a příčného sklonu, podle šířky průjezdu a výšky stupňů. Barva trasy znamená její obtížnost. Červené trasy jsou určeny pro zdatné vozíčkáře, vozíčkáře s doprovodem, handbiky a elektrické vozíky. Stoupání tras je do 6 %, v krátkých úsecích až 12 %, příčný sklon max. 4 %, maximální výška stupně je 5 cm. 

 

Redakčně upraveno. 

Zdroj: Chrudimsko - Hlinecko

Foto:  Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: