Pardubické
Zelenenoviny.cz

Vysokomýtská škola má novou výukovou zahradu, která děti učí i baví

29.9.2023 | Vysokomýtský zpravodaj

Otevřením nově zrekonstruované školní budovy se Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ ve Vysokém Mýtě naskytla příležitost přeměnit prostor za školou v půvabnou zahradu. Žáci budou moci na zahradě pracovat, pozorovat ji po celý rok, zpracovávat plodiny a radovat se tak ze své práce. 


Žáci a pedagogové Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ spolu s rodiči a dalšími hosty 14. června 2023 dopoledne slavnostně otevřeli ve Vysokém Mýtě školní zahradu, kterou založili díky finanční podpoře města Vysokého Mýta a firmy Iveco Czech Republic. 

 

Budování vztahu k přírodě je neodmyslitelnou součástí při výchově a vzdělávání žáků se zdravotním postižením. „Dlouhodobě mě těší přístup vedení města Vysokého Mýta, které nás vnímá jako svou školu. Zároveň s  velkým vděkem kvitujeme opakovanou pomoc firmy Iveco Czech Republic, a. s. Vysoké Mýto. Společně jsme vytvořili pozemek, který poslouží nejen k výuce a relaxaci, ale ozdobí i venkovní prostor u hlavního vchodu do budovy Centra sociálních služeb. Škola SVÍTÁNÍ získala také díky tomuto projektu nového podporovatele a kamaráda, zahradníka Jaroslava Vinteru, který vdechl naší nové malé školní zahradě život,“  řekla ředitelka školy Miluše Horská.


V  rámci programu vystoupily děti z  pobočky z Vysokého Mýta s připraveným kulturním programem a poté následovala prohlídka zahrady. Děti tam čekala stanoviště s úkoly a dva psi s ukázkou parkuru a canisterapie.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Vysokomýtský zpravodaj

Foto: svitani.cz
 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: