Pardubické
Zelenenoviny.cz

Cyklopecky Východní Čechy nabízí 15 cyklotras a možnost výhry

16.6.2021 | Pardubický kraj

Letos opět poběží soutěž pro milovníky jízdy na kole - Cyklopecky Východní Čechy. Nabízí patnáct cyklotras se spoustou zajímavých zastávek na území Pardubického i sousedního Královehradeckého kraje.


S příchodem června odstartovala velká cestovatelská soutěž pro aktivní a zvídavé soutěžící, která poběží až do konce září. Již sedmý ročník soutěže nabízí 15 nenáročných cyklotras vhodných i pro rekreační cyklisty nebo rodiny s dětmi. Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa, na kterých soutěžící dostanou razítko do své hrací karty. Za každou trasu stačí získat pouze jedno razítko a už v momentě, kdy hráči nasbírají do své hrací karty 5 razítek, mohou se účastnit losování o hodnotné ceny. 

 

Od 1. června bude na pultech všech východočeských informačních center vandrovní knížka s popisy tras, tipy na výlety v okolí a dvěma hracími kartami. Z domova si ji lze stáhnout ze speciálního webu soutěže www.cyklopecky.info.

 

Na tomto webu najdou zájemci další podrobnosti k trasám – mapu, délku, náročnost, razítkovací místa, zajímavosti na trase, fotografie, videa. Pokud by si cykloturista nevybral z tras letošních, na webu jsou i trasy loňské soutěže, které mohou posloužit jako inspirace k výletu. Další možností je využít hrací kartu z Turistických novin z Východních Čech, které jsou již také v distribuci.

 

Většina tras je určena i pro méně zdatné turisty. Hlavní myšlenkou je poznání krás Pardubického kraje a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu.

 

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, Pardubickým a Královéhradeckým krajem a destinačními managementy obou krajů.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj

Ilustrační foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: