Pardubické
Zelenenoviny.cz

Fara v Lázních Bohdaneč nabízí komunitní šatník Votoč to

2.10.2023 | Pardubický kraj

I v lázních se může člověk levně obléci. Od září začal v Lázních Bohdaneč fungovat komunitní šatník s názvem Votoč to. 


Tříapůltisícové městečko Lázně Bohdaneč se nachází asi 10 km západně od města Pardubice na křižovatce silnic vedoucích z Hradce Králové do Kutné Hory a z Pardubic do Chlumce nad Cidlinou. Ve čtvrtek 31. srpna 2023 byly slavnostně otevřeny prostory místní římskokatolické fary, kde je pro veřejnost od začátku září otevřený komunitní šatník.

 

Návštěvníci fary tak mohou každou středu bez jakéhokoliv poplatku vyměnit, nabídnout nebo pořídit použité oblečení. Celý projekt společně připravili zástupci MAS Bohdanečsko, města Lázně Bohdaneč a místní římskokatolické farnosti.

 

„Votáčení a swapování“ nepotřebného oblečení, domácích potřeb, dětských hraček, sportovních pomůcek nebo knih navazuje na předchozí městský projekt výměnné burzy oblečení, který byl ve městě populární. Je to totiž výborný nápad, jak nabídnout své již nepotřebné oblečení, aby jiným ještě dobře posloužilo.

 

Kromě toho je to i příležitost neformálně pohovořit s ostatními návštěvníky komunitního šatníku v originálním prostředí fary. Dalším přínosem je pak určitě šetření peněz a v neposlední řadě to, že věcem prodloužíme jejich funkční život a dokážeme tak zajistit i pozitivní dopad na životní prostředí.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj

Foto: tamtéž

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: