Pardubické
Zelenenoviny.cz

Hlinsko otevřelo novou víceúčelovou sportovní halu

16.2.2022 | Pardubický kraj

Hlinsko se stará o občanskou vybavenost a myslí i na děti a sport. Do zájmových kroužků totiž musely děti dosud jezdit do jiných měst. Na konci listopadu roku 2021 byla v Hlinsku otevřena nová sportovní hala, která je jednou z nejvýznamnějších investic města v posledních letech.

 


„Pro naše město je otevření víceúčelové sportovní haly v hodnotě zhruba 100 milionů korun jedním z velkých milníků. Vedle například nového dopravního terminálu, koupacího biotopu nebo infrastruktury pro 80 nových rodinných domů je to za posledních deset let největší investice, kterou jsme realizovali. Výstavbou řešíme dva dlouholeté problémy. Jednak jsme potřebovali zlepšit zázemí pro naší Základní školu Resslova, a pak také vytvořit funkční a moderní prostředí pro pořádání sportovních akcí a důstojné prostředí pro sportovní oddíly. Jedná se například o futsalisty, florbalisty, ale i další kluby, které dnes bohužel musely často dojíždět do jiných měst,“ řekl starosta města Miroslav Krčil s tím, že do rozvoje občanské vybavenosti investovalo Hlinsko v posledních sedmi letech téměř půl miliardy korun.

 

Hlinsko není jediným městem v kraji, které v poslední době otevřelo novou sportovní halu. Svou halu s moderním zázemím mají i obce Červená Voda, Moravská Chrastová a naposledy Proseč. Podle slov pardubického hejtmana je jednoznačně dobrou zprávou, že se podmínky pro sport dětí, ale i široké veřejnosti zlepšují a není tak nutné dojíždět do jiných měst v regionu. Je tak možné ke sportu obecně přilákat více dětí, což je obzvláště v poslední době nesmírně důležité.

 

Součástí nově vybudovaného komplexu jsou kromě samotné sportovní haly také nové centrální šatny pro základní školu, dvě nové třídy a další zázemí pro školu včetně technického zázemí. Sportovní hala má dvě tribuny pro 260 sedících diváků, dalších zhruba 100 míst je tzv. na stání. Dále nechybí občerstvení a hala díky svým technickým parametrům i vybavení splňuje parametry pro pořádání vyšších sportovních soutěží.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: