Pardubické
Zelenenoviny.cz

Pardubice zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

22.2.2018 | Pardubice

cyklověžMěsto chce snížit poplatek za parkování kol v cyklověži u nádraží ze současných deseti korun na pět. Kromě toho připravuje podpis smlouvy s Českými drahami, které svým klientům poskytnou slevu dalších pět korun. V nadcházející cyklistické sezoně by tak držitelé In karty Českých drah mohli kola parkovat v cyklověži zdarma.


„Od dubna chceme snížit cenu za celodenní uložení kola na pět korun, čímž bychom se srovnali s jinými městy, například s Hradcem Králové. Mimo to jsme před podpisem smlouvy s Českými drahami, které od dubna přispějí držitelům In Karty také pěti korunami. Lidé, kteří využívají zákaznickou kartu drah tak budou mít parkování v cyklověži zdarma,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že snahou města je zvýšit zájem cyklistů o parkování v tomto zařízení tak, aby bylo obsazeno alespoň z padesáti procent.

Cyklověž je v současné době obsazena minimálně. V její těsné blízkosti je totiž ještě přístřešek, pod který lze uzamknout  450 kol, kde mohou cyklisté parkovat bezplatně. Většina tak raději riskuje, že mu kolo někdo poškodí, případně odcizí, než by je ukládala v cyklověži.  Uschování a vyzvednutí jízdního kola z ní je přitom jednoduché. Příjem kola, jeho evidence, uložení na příslušnou pozici v zakládacím systému, monitorování celého procesu a následný výdej probíhají automaticky, bez zásahu majitele bicyklu.  Ten pro ovládání používá pouze tlačítka na ovládacím panelu. Na kole je možné nechat i zavazadlo, přilbu a příslušenství. Do cyklověže, jejíž stavba stála zhruba 11 milionů korun se vejde až 118 kol.

zdroj: www.pardubice.eu

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: