Pardubické
Zelenenoviny.cz

Park Střelnice v Chrudimi je ještě atraktivnější, hlavně pro děti

6.10.2022 | Chrudim

Nejstarší chrudimský park, který býval střelnicí, je dnes přírodním parkem, který využívají obyvatelé Chrudimi pro rekreaci. Součástí parku je také přírodní památka Ptačí ostrovy. Ptáci jsou také hlavním motivem nově umístěných vzdělávacích prvků pro děti. Při budování nových prvků se muselo počítat také s tím, že místo je záplavovým územím.


Od letošního září najdete v parku Střelnice nové dětské herní a vzdělávací prvky. Ty jsou výsledkem spolupráce aktivních občanů, města a také veřejnosti, která tento projekt podpořila hlasováním v rámci participativního rozhodování o rozpočtu Tvořím Chrudim.


Přírodní památka Ptačí ostrovy je zároveň také velkým a hojně navštěvovaným parkem. Park Střelnici využívají ve velké míře rekreační běžci, pejskaři a hlavně rodiny s dětmi. Parku však dosud zcela chyběla jakákoliv aktivita právě pro menší děti, tedy jednu z hlavních skupin návštěvníků.


To se nyní mění, i děti (především ve věku 3–10 let) si přijdou na své. Novinku v parku tvoří pět herních prvků ve formě stojanových systémů a jednoho směrovníku s „kukátky“ a se základními informacemi. Tyto herní a zároveň interaktivní vzdělávací prvky atraktivním způsobem přibližují vybraná témata a místa v parku, jako je historie (kaplička se studánkou), fauna (obrysy ptáků), flóra (listy stromů) nebo geologie (podzemní voda spojená s travertiny).
Zatraktivnění parku může vést obecně ke zvýšení jeho návštěvnosti. Město věří, že tyto nové prvky zpestří dětem a jejich rodinám čas strávený v přírodní památce Ptačí ostrovy.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Chrudim - oficiální stránka - facebook

Foto: tamtéž

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama