Pardubické
Zelenenoviny.cz

Svitavy mají obchod s kreativním zbožím

19.11.2019 | Město Svitavy

Ve SvitARTu na Náměstí Míru je možné si zakoupit originální výrobky z kvalitních materiálů od českých tvůrců. Majitelka obchůdku plánuje kreativní kurzy.


Unikátní místo, kde zákazníci najdou kvalitní a originální výrobky z ateliérů a dílen českých tvůrců, výrobců a designerů. Na jednom místě se zde setkává klasická a moderní tvorba. Většina výrobků pochází od malovýrobců, jejichž tvorba je prezentací jejich vášně, hravosti, kreativity a v neposlední řadě zručnosti.

Výrobky šetrné k přírodě

Kromě hotových originálních hraček nebo dekorací jsou zde k dostání výrobky šetřící přírodu jako látkové tašky, odličovací tampony a mnoho dalšího. Dále ocení zákazníci materiál pro vlastní tvoření, sady barevných písků pro vysypávání obrázků dle šablon či vlastní fantazie, dřevěné výrobky k dokončení, špagáty pro ruční pletení a mnoho dalšího.

Sdílená tvorba a výrobky s příběhem

Prostor zároveň funguje jako sdílený obchod - nabízí možnost kreativním lidem a výrobcům pronajmout si regál, poličku či ramínko, kde mohou nabídnout své výrobky. Svitaváci budou mít možnost koupit si výrobky „s příběhem“. S touto myšlenkou přišla Lucie Musilová, provozovatelka prodejny. Před několika lety se začala věnovat výrobě kreativních sad a její cesty po veletrzích ji umožnily seznámit se s mnoha tvůrci originálních produktů. Uvědomila si, že stále platí rčení o „zlatých českých ručičkách“ a že by tuto myšlenku ráda propagovala. Začala organizovat setkání tvůrců s názvem Kreativ v Litomyšli a nyní vyslyšela přání jeho návštěvníků, aby si mohli pro originální výrobek zajít každý den, nejen na výjimečných akcích nebo ve velkých městech.

Kreativní kurzy

V plánu jsou také kreativní kurzy - pletení z pedigu, drátování, háčkování ze špagátů, vysypávání obrázků barevným pískem, dekorace technikou decoupage, powertex a mnoho dalšího. Pro aktuální informace můžete sledovat facebookovou stránku nebo se přijít podívat každý všední den od 8:00 do 17:00 hod a v sobotu od 8:00 do 11:30 hod. Prodejnu naleznete na náměstí Míru 117/46.

Název SvitArt pak odkazuje nejen na místo, kde obchod sídlí (Svitavy), ale právě i naději, že originálním výrobkům z kvalitních materiálů „svítá“ na lepší časy.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Město Svitavy

Foto: pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: