Pardubické
Zelenenoviny.cz

Na závodišti v Pardubicích se bude bruslit

1.6.2018 | Pardubice

Pardubické dostihové závodiště by se již tuto zimu mohlo stát místem zimních radovánek. Občané města by tak měli možnost využití další plochy na bruslení. Stávající dvě kluziště jsou nedostačující a lidé tak nemají možnost místa využívat podle svých potřeb. To by se mělo natrvalo změnit.


Rada města dala souhlas k přípravě výběrového řízení na dodávku mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou a podpořila také pokrytí nákladů na jeho vybudování a provoz z rozpočtu města. Kluziště s ledem má být instalováno po tři zimní měsíce na závodišti, v těsném sousedství tribuny D.

Provozovat by jej měla společnost Dostihový spolek, která usiluje o co největší využití pardubického závodiště a ve vybudování zimního ledového parku vidí příležitost, jak přilákat obyvatele Pardubic i v zimě. Zimním sportům ostatně slouží v případě příznivých klimatických podmínek závodiště již nyní, v areálu je, pokud to sněhové podmínky dovolují, upravován běžkařský okruh pro lyžaře.

Otevřená ledová plocha by fungovala od prosince do února a prioritně by měla sloužit veřejnosti, ale mohly by se tu konat i amatérské hokejové zápasy, případně komerční akce. Kluziště by mělo být otevřeno podle klimatických podmínek tři měsíce v roce, 13 hodin denně. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou D a podobně, byly odhadnuty na více než 10 milionů korun, každoroční provoz pak na zhruba dva miliony. Část provozních nákladů by se měla vrátit na vstupném a krátkodobých pronájmech ledové plochy, podstatná část ale půjde k tíži města, které v současné době jedná o dotační podpoře s Pardubickým krajem.

Primátor města Martin Charvát dodává, že „projekt je třeba vnímat jako investici do zdraví našich obyvatel a do sportovního vyžití mládeže. Ve městě s takovou hokejovou tradicí, jakou mají Pardubice, by přece mělo umět bruslit každé zdravé dítě.“

Projekt otevřeného kluziště je na samém počátku. Vedení města zatím ví, kde by kluziště mohlo být a odhad toho, kolik by jeho pořízení a provoz stálo. Realizace a financování bude závislé i na názoru městského zastupitelstva.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: https://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/na-zavodisti-by-se-mohlo-i-bruslit/

Foto: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: