Pardubické
Zelenenoviny.cz

Ústí nad Orlicí chce mít zelené město, založilo nadační fond Zelené Oustí

10.8.2021 | Ústí nad Orlicí

Nadační fond ZELENÉ OUSTÍ nabízí spolupráci právnickým a fyzickým osobám, školám, organizacím a všem občanům, k přispívání k trvalé péči o veřejnou zeleň ve městě. Fond založilo město Ústí nad Orlicí před devíti lety. 


Veřejná zeleň je vizitkou každého města. Před pár dny zasedala správní rada Nadačního fondu Zelené Oustí, který usiluje o to, aby Ústí nad Orlicí bylo zelenější, veřejné zeleně přibývalo a dařilo se jí dobře.

 

Fond založilo město před devíti lety. Jsou z něj podporovány aktivity, které vedou k ochraně, údržbě a rozvoji veřejné zeleně na území města bez rozdílu vlastnictví pozemku. V posledních letech čerpal prostředky ze Zeleného Oustí na své projekty TJ Sokol Ústí nad Orlicí, který se ve třech etapách pustil do revitalizace zeleně a sadových úprav ve sportovním areálu. V letošním roce bude z fondu financována výsadba zeleně v ulici Družstevní.

 

Žádost o příspěvek z Nadačního fondu Zelené Oustí mohou podat právnické nebo fyzické osoby, o jeho poskytnutí rozhoduje správní rada. Podrobné informace včetně pravidel a písemné žádosti lze najít na webových stránkách fondu www.zeleneousti.cz. Web obsahuje i obrazovou dokumentaci ke všem realizovaným projektům, které fond podpořil od doby svého založení.

 

Vítaní jsou všichni ti, kteří veřejnou zeleň považují za důležitou a chtějí pomoct s péčí o ni. „Pro případné dárce je na webových stránkách připravena darovací smlouva, kterou mohou využít k podpoře činnosti nadačního fondu na realizaci zajímavých návrhů na vytváření zdravého a estetického prostředí města,“ uvedl předseda správní rady nadačního fondu doc. Ing. Václav Klička, CSc., Ph. D.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: