Pardubické
Zelenenoviny.cz

Ústí nad Orlicí opraví turistická zastavení a pavilon

22.11.2021 | Ústí nad Orlicí

Město Ústí nad Orlicí se stará o turistické trasy pro své obyvatele. Opravuje a obnovuje inventář turistických zastavení, aby se zde návštěvníkům stále líbilo.

 


Městské lesy plní také svou rekreační funkci, která má umožnit návštěvníkům při aktivním odpočinku poznat zajímavosti města Ústí nad Orlicí, navštívit historické budovy, zajímavá místa a volnočasové turistické cíle. Mezi nejnavštěvovanější trasy patří Turistický poznávací okruh městem Ústí nad Orlicí. Na oblíbených místech zde vybudovala Správa lesů města Ústí nad Orlicí turistická zastavení, jejich inventář tvoří lavičky, edukativní tabule, dřevěné sochy či odpadkové koše. Oblíbená je procházka na Andrlův chlum, kde tyto prvky doplňují cestu Řehořovým dolem nebo Vicenovu studánku. Trasu okruhu lze projít pěšky nebo na kole v plném rozsahu 14 kilometrů.

 

Při procházce po turistickém okruhu projdou návštěvníci 12 zastávkových míst. Prohlédnou si například Hernychovu vilu, památník odboje, secesní budovu vlakového nádraží, Roškotovo divadlo nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie. Mezi zastávkovými místy jsou také rozhledna na Andrlově chlumu, tábořiště Cakle nebo pietní místo, hřbitov na Hýbli.

 

Dle správce lesů byl během koronavirové krize nápor lidí na turistická zastavení poměrně velký a tomu odpovídá i jejich stav. Správa lesů se potýká i s vandalismem: někteří mobiliář záměrně ničí, rozbijí nebo utrhnou, co se dá, nebo si v krytém odpočívadle udělají ohýnek. Problémy jsou i se zahlcováním turistických míst odpadky.

 

„Snažíme se dělat mobiliář na turistická zastavení z masivu. Letos nás čeká řada oprav,“ dodal správce. Nájezdy vandalů trpí i pavilon nad městem u silnice na Andrlův chlum, který musel prohlédnout statik. Rada města rozhodla, že bude opraven, aby dále plnil svou funkci pro širokou veřejnost.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Ústí nad Orlicí

Foto: Ústí nad Orlicí

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Reklama: