Pardubické
Zelenenoviny.cz

V Přelouči sváží i jedlý olej s tříděným odpadem přímo od rodinných domů

14.3.2022 | Přelouč

V Přelouči odváží vytříděný odpad obyvatel přímo od rodinných domů. Kromě svozu bioodpadu, směsného komunálního odpadu, plastu a papíru nabízí i svoz jedlého oleje a tuku v PET lahvích.

 


 

 

Na městských webových stránkách najdou majitelé rodinných domů pokyny, co je třeba dodržet, pokud chtějí tuto službu využít. Jedlé oleje lze dávat pouze do plastových PET lahví o objemu 1,5 – 2 l. Plastová lahev musí být v pořádku, nesmí být prasklá a musí být dobře a pevně zašroubována. Lahev se má umístit v prohlubni u víka popelnice. Nově je možné umístit lahev nejen na popelnici při svozu SKO a BIO, ale také na modrou popelnici (papír) a žlutou popelnici (plast).

 

Svozové vozidlo press je vybaveno kovovou bedýnkou, kam posádky převzaté lahve z popelnic ukládají. Pokud je kapacita bedýnky plná, nelze další PET lahve s oleji převzít. Z tohoto důvodu je třeba připravit PET lahev s olejem na další popelnici, která se bude svážet.

 

Výše uvedené se týká pouze svozu jedlých olejů u rodinných domů. Pro bytové domy platí odkládání jedlých olejů do speciálních černých popelnic, které jsou na některých stanovištích ve městě (ul. Jiráskova - COOP, ul. Pražská - AMIPA, hotel Fontána - parkoviště, Edvarda Beneše - Hodinářka, ul. Obránců Míru - obchod, ul. Jižní - za trafačkou, Pardubická 91 - věžák u Benziny, ul. Hálkova, ul. Palackého - naproti chovatelům, ul. Jana Dítěte)

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Město Přelouč

Foto:  Město Přelouč

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama