Pardubické
Zelenenoviny.cz

Všestranná farma hospodaří v Heřmanicích u Králíků

20.4.2022 | Farma Heřmanice

Malá rodinná farma, která sídlí v podhůří Kralického Sněžníku, má přání vybudovat malé hospodářství, které bude zásobovat okruh svých přátel přírodními produkty.


Své zákazníky zve farma přímo k sobě do Heřmanic u Králíků v okrese Ústí nad Orlicí, můžete se tam prostě přijet podívat anebo zde rovnou strávit dovolenou. Můžete tam zůstat pár dní a zblízka vidět, co jíte. Přirozený chov a šetrná porážka znamenají, že maso i další produkty jsou chutné a zdravé, neobsahují žádné nepřirozené prvky, ani přidáním do výrobku, a dokonce ani prostřednictvím stravy zvířat. Na snídani můžete ochutnat domácí mléko, jogurty, marmelády nebo sýry. K tomu čerstvě upečený chléb, vajíčka od slepiček a bylinky ze zahrádky.

 

Můžete se seznámit se zvířátky a podívat se, jak si žijí a jak probíhá celý den na farmě. Ráno můžete pomoci s dojením, sbíráním vajíček nebo krmením prasátek. Odpoledne třeba navštívit ovečky na pastvě a nechat se olíznout od kraviček.

 

Na webových stránkách farmy je zřízen objednávkový systém, kde si může zákazník vybrat z toho, co zrovna je k dispozici a zjistit, co bude třeba později. Když si aktivuje u vybraného produktu službu "sledovat cenu" v detailu položky a zadá "až bude na skladě", přijde mu email hned, jak bude produkt na skladě. Dále si může zvolit datum a místo předání. Předávací místa mají uvedenu adresu a obvyklý termín vydávání. Některé produkty z farmy se dají koupit i prostřednictvím systému scuk.cz.

 

Farma Heřmanice prodává mléko, jogurty, různé druhy sýrů dle aktuální nabídky - např. italský syrovátkový sýr, polotvrdý přírodní sýr čistý i s příchutěmi, holandský sýr s oky zrající v bochníků, eidam, apod. Kromě široké nabídky sýrů zde můžete najít třeba i sádlo ve sklenici, med nebo jahodovou marmeládu. Občas nabízí farma jednorázově vepřové nebo hovězí maso. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: farma-hermanice.cz

Foto: farma-hermanice.cz

 

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: