Pardubické
Zelenenoviny.cz

Česká zemědělská firma pěstuje ovoce a zeleninu v Chornicích

8.1.2024 | Pardubický kraj

V obci Chornice v okrese Svitavy pěstují farmáři ekologickým způsobem ovoce a zeleninu pod hlavičkou Zelenina z Malé Hané Chornice. 


Areál střediska zemědělského podniku v Chornicích skrývá skleníky o rozloze dva a půl hektaru. Tady místní farmáři pěstují rajčata. Ročně tady vyprodukují více než tisíc tun rajčat pro český trh.

 

„Zaujalo mne, jak efektivně zde dokáží nakládat a hospodařit s vodou. Ten systém je propracovaný a vysoce efektivní. Bohužel i zde si mi potvrdilo při debatě s vedením podniku, že stávající podmínky pro produkční zemědělce jsou u nás vládou z Prahy nastavovány v podstatě nepřátelsky,“ poznamenal krajský radní, který Chornice navštívil.

 

Kromě rajčat se zde pěstuje další zelenina a ovoce, např. jahody se v sezónně pěstují ve fóliovnících. Aktuální nabídku pak zveřejňuje farma na facebooku - Malohanácká zelenina. Seznam prodejen, kde je možné zeleninu a ovoce koupit, je uvedena na webu Malohanácká zelenina.cz

 

Žádné „raketové inženýrství“, ale zdravý selský rozum říká, jaké jsou výhody nákupu sezónního ovoce a zeleniny. Zejména je to čerstvost a vynikající chuť. Ovoce a zelenina obsahují více vitamínů a důležitých látek. Neméně důležité je, že také podporujete domácí produkt. Bráníte nadbytečné tvorbě emisí, které vznikají při transportu zeleniny a ovoce z dalekých zemí a chráníte tak životní prostředí.


Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj a malohanacka zelenina.cz

Foto: Fb - Malohanácká zelenina

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: