Pardubické
Zelenenoviny.cz

Nový pumptrack vznikl na Knížecí louce v Moravské Třebové

9.9.2021 | Východní Čechy

Moravská Třebová je nositelem myšlenky vytvořit nevšední lákadlo cestovního ruchu pro specifickou cílovou skupinu aktivních sportovců bikerů. V rámci projektu zde byl v rekreačním areálu Knížecí louka vybudován nový pumptrack.

 


Realizace projektu Na hranici na hraně spolufinancovaného z dotačního programu Interreg V-A Česká republika - Polsko pokračuje. Koncem července byla pro veřejnost otevřena první dílčí část projektu v podobě zábavné cvičné dráhy pro horská kola (pumptrack) o délce 255 metrů, která se nachází v areálu Knížecí louky pod Bránou času.

 

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat, nebo dokonce zvyšovat rychlost pumpováním. „Trať nabízí uživatelům nejen zábavu, ale i zdokonalování technických i jízdních dovedností na kole. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to tedy zábavný prostředek pro zlepšování fyzické kondice. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů,“ vysvětluje starosta Miloš Mička.

 

Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo, ať už k tomu určené - MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové, nebo i odrážedla. Provoz centra je zamýšlen hlavně pro cyklisty každého věku včetně malých dětí. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích.

 

Výstavba 13 km singletracků v lese pod Pastýřkou nadále pokračuje, následovat bude slavnostní otevření nového Bike resortu Moravská Třebová. Výstavba singletracků i pumptracku je z 90 % finančně podpořena z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Jedná se o mezinárodní projekt, ve kterém je město Moravská Třebová nositelem projektu a hlavním garantem. Mezi partnery se řadí obec Dolní Morava, kde vznikne adrenalinová překážková dráha a polská obec Gmina Bystrzyca Klodzka, kde vyrostou dva areály singletracků v Góra Parkova a Petla Stronie.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Východní Čechy

Foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: