Pardubické
Zelenenoviny.cz

O sladkovodní ryby z Litomyšle je velký zájem doma i v zahraničí

12.2.2024 | Pardubický kraj

O sladkovodní ryby z Pardubického kraje je zájem nejenom v Čechách, ale i v Německu a Polsku. Rybářství Litomyšl nejen že chová a prodává ryby, ale podílí se také např. na záchraně raka říčního.


Rybářství Litomyšl je největším regionálním producentem ryb, většinu z nich navíc prodává v České republice. Na tuzemský trh míří 80 % produkce, v exportu převažuje vývoz do Německa, Polska, Rakouska a dalších zemí. Drtivou většinu prodejů tvoří kapr obecný, ale společnost nabízí i další oblíbené sladkovodní druhy ryb, například pstruhy, sumce, štiky, candáty a mnohé další. Společnost letos oslavila kulaté výročí, na trhu působí od roku 1993.

 

Rybářství Litomyšl má svou vlastní líheň pro hlavní hospodářské druhy ryb. Již několik let se podílí na speciálním projektu záchrany raka říčního. Společnost je také aktivní v oblasti revitalizace krajiny a ochrany životního prostředí. V posledních letech ekologicky zhodnotila více jak 100 hektarů pozemků obnovou rybníků, vodních toků a mokřadních pásem. V odborné činnosti úzce spolupracuje s předními vědeckými subjekty a univerzitami v ČR. Aktivně se zapojuje do pořádání akcí ve sportovním rybolovu i kulturním životě v Litomyšli, stojí mimo jiné za tradičním festivalem Fish Fest, který se letos konal již po osmnácté.

 

Prodejna živých ryb se nachází v Litomyšli na Sokolovské ulici ve směru na Hradec Králové. 

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Pardubický kraj

Foto: tamtéž

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí: