Pardubické
Zelenenoviny.cz

Vysokomýtský humáč je vyhledávaným hnojivem

16.4.2018 | Vysoké Mýto

Technické služby již čtvrtým rokem provozují kompostárnu na Drábech. Za  kvalitní kompost získaly certifikát uznaného hnojiva zvaného Vysokomýtský humáč. O kvalitách hnojiva se přesvědčila řada vysokomýtských občanů, kteří si po dobu udržitelnosti projektu mohou zdarma kompost vyzkoušet na svých zahrádkách.

Technické služby humáčem přihnojují také veřejnou zeleň. O hnojivo je čím dál větší zájem. V roce 2016 si vysokomýtští občané odvezli 410 tun humáče. V loňském roce to již bylo o 90 tun více.

Kompost Vysokomýtský humáč je organické hnojivo vyráběné kompostováním organických rozložitelných látek. Používá se ke hnojení trávníků, květinových záhonů, pro zahrádkářské účely i při hnojení rostlin v květináčích a truhlících.

Na kompostárnu můžete také, jako občan Vysokého Mýta,  přivézt biologický odpad rostlinného původu. Je třeba větve, dlouhou trávu( okrasné trávy), liány přivézt zvlášť. Tyto složky bioodpadu se musí naštěpkovat. 

Vždy při příjezdu na kompostárnu zastavte na váze. Odpad je nutné zvážit. Dbejte pokynů obsluhy. Při odjezdu auto opet zvažte.

Město Vysoké Mýto umožnilo svým občanům odebírat kompost po dobu udržitelnosti projektu zdarma. Přijeďte si pro hnojivo " Vysokomýtský humáč" na adresu Průmyslová 168, Pražské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto, dokud je na skladě. Dodržujte dávkování, které je na příbalovém letáku. Tento leták vám vydá obsluha kompostárny.

Postup při odběru " Humáče".

- přijedete na váhu 

- nahlásíte obsluze jméno a bydliště, vyzvednate si příbalový leták

- s naloženým hnojivem se opět zvážíte a můžete odjet na svou zahrádku

Zdroje: urad.vysoke-myto.cztsvmyto.cz

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama