Pardubické
Zelenenoviny.cz

Po Pardubicích se dá jezdit na půjčeném kole za pár korun

9.6.2020 | Východní Čechy

Pardubiční obyvatelé mohou používat sdílená kola pro rychlý a efektivní způsob dopravy po městě, a to nejen v jeho centru. K dispozici mají více jak třicet míst se stovkou kol. 


Velkou výhodou sdílených kol je, že uživatel nemusí kolo vracet na místo, odkud si je vypůjčil. Naopak může podniknout pouze jednosměrnou cestu a dál pokračovat jiným dopravním prostředkem. Službu sdílených kol provozuje firma Nextbike.

 

Sdílená kola jsou rozmístěna na více jak třiceti lokalitách ve městě. Obyvatelé je najdou ve stojanech, které jsou součástí městského mobiliáře. Tato stanoviště může firma sledovat prostřednictvím mobilní aplikace. Díky tomu bude také následně možné vyhodnotit, která místa jsou pro uživatele atraktivní, kde je potřeba počet kol navýšit a zda je v Pardubicích o tuto službu zájem. 

 

Kolo si lze půjčit jednoduše přes mobilní aplikaci nebo zákaznickou linku společnosti. Celý proces výpůjčky trvá díky chytrému zámku pouze několik sekund. Prvních 15 minut jízdy má uživatel zdarma, za další započatou půlhodinu pak zaplatí poplatek 20 korun nebo si může zakoupit měsíční tarif, to vše prostřednictvím mobilní aplikace.

 

Pardubice jsou v současné době jedenáctým českým městem s touto službou, kterou společnost provozuje i v takových městech, jako je New York, Glasgow či Berlín.

Projekt sdílení kol v Pardubicích má také charitativní rozměr. Firma Nextbike se totiž spojila s Nadačním fondem Kapka naděje v projektu „O kapku lepší jízda“, kdy Nextbike z každé výpůjčky věnuje 1 korunu na konto nadace.

 

Redakčně upraveno.

Zdroj: Východní Čechy - turistický portál Pardubického kraje

Foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Co se dělá pro životní prostředí: