Pardubické
Zelenenoviny.cz

Litomyšl pečuje o vzácné druhy rostlin a živočichů

20.06.2022

Litomyšl a jeho okolí je dle průzkumu bohaté na vzácnou flóru i faunu. Díky monitoringu se zjistil velký počet vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů ve vysledovaných biotopech. 

  více …


Moravská Třebová má Lesní klub Blatouch pro předškolní vzdělávání dětí

09.06.2022

Začátkem dubna letošního roku začal fungovat v Moravské Třebové Lesní klub Blatouch. Nabízí dětem možnost strávit jeden až tři dny v týdnu v přírodě. více …


Občané Moravské Třebové mohou požádat o nádoby na třídění odpadu zdarma

09.06.2022

Obyvatelé Moravské Třebové budou mít jednodušší třídění odpadů. Mohou si požádat o nádoby na třídění plastu a papíru zdarma do každé domácnosti. Je to určitě snažší, než chodit s odpadky na sběrné místo.

  více …


Na kraji Pardubic vzniká díky místním nadšencům nový přírodní park

30.05.2022

V lokalitě U Trojice v Pardubicích chce skupina mladých lidí vybudovat z neudržovaného místa lesní park, kde by měly být i sochy anebo nové zázemí pro konání menších kulturních akcí.

  více …


U Svitav vyrostla nová ovocná alej

15.05.2022

Pro ty, kdo se rádi vydávají na procházky za město, mají Svitavy dobrou zprávu. Byly zde vysázeny nové ovocné stromy, které budou v budoucnu tvořit příjemnou alej kolem cesty. více …


V Pardubicích otevřelo ReUse centrum, odložené věci jsou za symbolické ceny

24.04.2022

Centra, kde se vybírají nepotřebné věci a následně nabízejí k odkupu za symbolický peníz, vznikají v současné době v naší republice jako houby po dešti. Své ReUse Centrum má od začátku dubna také hlavní město Pardubického kraje. 

 

  více …


Co se dělá pro životní prostředí: