Pardubické
Zelenenoviny.cz

Litomyšl má více kontejnerů na třídění kovů

09.04.2021

Koncem roku 2020 rozšířilo město Litomyšl počet kontejnerů na třídění drobných kovů. Pokračuje tak ve snaze podnítit v obyvatelích zájem o pravidelné a důkladné třídění odpadů.

  více …


Vysoké Mýto zahájilo výdej nádob na plast a papír

18.01.2021

Všichni občané s trvalým pobytem ve Vysokém Mýtě nyní mohou žádat o výdej nádoby na plast a papír o objemu 240 litrů. 

 

 

 

 

  více …


Město Litomyšl nainstalovalo stanici pro dobíjení elektromobilů

11.01.2021

Elektromobil už můžete dobít také v Litomyšli. Město uvedlo do provozu novou nabíjecí stanici, kterou můžete neomezeně využívat. Najdete ji na adresa Bělidla 1059. 

 

 

  více …


Chrudim motivuje občany ke třídění odpadu

07.01.2021

Město Chrudim vyzývá občany k důslednému třídění odpadu. Tentokrát skrze poplatky za svoz odpadu. Právě tříděním odpadu totiž pomůžete nejenom životnímu prostředí, ale také svojí peněžence. 

 

 

  více …


Pardubice hlásí zvýšený zájem o sběr bioodpadu. Zapojit se můžete i vy

04.12.2020

Separovaný sběr biologického odpadu není v Pardubicích žádnou novinkou. V lednu odstartuje už patnáctý rok. Od počátku vzrostl zájem o třídění biodpadu čtyřnásobně. Město zájemcům stále umožňuje bezplatnou výpůjčku vhodných kontejnerů.

  více …


Pardubice vyčistily Maťák

30.11.2020

Matiční jezero, tzv. Maťák, se po dvou letech konečně dočkal revitalizace. Celých 5500 metrů krychlových bahnitého sedimentu, který byl v průběhu prací odstraněn, vážně ohrožoval jezero a hrozil jeho úplný zánik. Sediment ze dna byl uložen do vaků, kterými byly zpevněny břehy celé vodní plochy.

 

  více …


Co se dělá pro životní prostředí:

Reklama: