Pardubické
Zelenenoviny.cz

Cyklobusem se projede návštěvník Českomoravského pomezí až do konce září

28.06.2022

Turistická oblast Českomoravské pomezí se rozkládá podél historické zemské hranice mezi Čechami a Moravou a je hojně navštěvována pěšími turisty i cykloturisty, kteří mohou obdivovat krásu zámků, hradů a jiných atraktivních míst. V rámci podpory cykloturistiky provozuje i v letošní sezóně město Litomyšl v této oblasti cyklobusy. více …


V Moravské Třebové uklízeli skauti přírodu

28.06.2022

Mladí lidé ze skautského střediska v Moravské Třebové se ujali jarního úklidu města a okolí. více …


Litomyšl pečuje o vzácné druhy rostlin a živočichů

20.06.2022

Litomyšl a jeho okolí je dle průzkumu bohaté na vzácnou flóru i faunu. Díky monitoringu se zjistil velký počet vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů ve vysledovaných biotopech. 

  více …


Moravská Třebová má Lesní klub Blatouch pro předškolní vzdělávání dětí

09.06.2022

Začátkem dubna letošního roku začal fungovat v Moravské Třebové Lesní klub Blatouch. Nabízí dětem možnost strávit jeden až tři dny v týdnu v přírodě. více …


Občané Moravské Třebové mohou požádat o nádoby na třídění odpadu zdarma

09.06.2022

Obyvatelé Moravské Třebové budou mít jednodušší třídění odpadů. Mohou si požádat o nádoby na třídění plastu a papíru zdarma do každé domácnosti. Je to určitě snažší, než chodit s odpadky na sběrné místo.

  více …


Na kraji Pardubic vzniká díky místním nadšencům nový přírodní park

30.05.2022

V lokalitě U Trojice v Pardubicích chce skupina mladých lidí vybudovat z neudržovaného místa lesní park, kde by měly být i sochy anebo nové zázemí pro konání menších kulturních akcí.

  více …


Co se dělá pro životní prostředí: